Artykuły

Umysł ludzki nie został jeszcze całkowicie zbadany przez naukowców, pomimo podejmowanych wciąż prób. Jest to tak skomplikowany naturalny mechanizm, iż nawet najwięksi geniusze naszych czasów nie są w stanie wyjaśnić tego, co właściwie ma w nim miejsce. Jedną z niewyjaśnionych sfer ludzkiego umysłu są sny, czy też marzenia senne. Skąd biorą się obrazy widziane w najgłębszym śnie? Czy jest to wytwór naszego mózgu czy też są one czymś więcej, niż tylko nic nie znaczącymi obrazami?

sny, interpretacja snow, marzeń sennych

Interpretacja snów stała się kwestią roztrząsana przez specjalistów z tej dziedziny. W wielu badanych przypadkach przyniosła ona rozwiązanie zagadki, odkrycie przyszłych wydarzeń, czy też po prostu stwierdzono alegorię snu do życia danej osoby. Wróżenie ze snów, bo chyba tak należy nazywać sztukę interpretacji marzeń sennych, nazywa się zawiłym, obcobrzmiącym terminem onejromancja. Wróżenie ze snów było znane już w starożytnym Egipcie, o czym świadczą chociażby interpretacje snów samego Mojżesza. Biblia w kilku miejscach wspomina o proroczych snach, które można określić jako onejromancje. Według biblistów sny proroków pochodzących jeszcze z czasów przed Chrystusem znajdowały odbicie w rzeczywistości. Wróżby ze snów nie koniecznie muszą przebiegać w sposób naturalny, bowiem marzenia senne mogą wywołać rytuały lub inne praktyki magiczne uaktywniające niejako zdolności jasnowidzenia.

Przewidywanie przyszłości

otylia.net

Możliwe jest nawet przewidywanie przyszłości ze snów. W chwili obecnej w sklepach ezoterycznych, czy nawet zwykłych księgarniach nabyć można sennik, który pokazuje symbolikę snu i jej znacznie. Wróżba z marzeń sennych dzięki sennikowi może równie dobrze być zatem przeprowadzona samodzielnie, bez udziału specjalisty od onejromancji. Istnieją nawet specjalne kliniki, które poniekąd zajmują się interpretowaniem snów, choć ich głównym celem jest badanie przebiegu snu i zachowania mózgu w trakcie poszczególnych jego faz.

Jeżeli chcą Państwo promować tą stronę prosimy skopiować poniższy kod z ramki i wkleić go na swoją stronę www.
Kod ten jest niezbędny, jeżeli chcą Państwo cytować fragmenty treści ze strony magiatarota.com.pl

Wszystkie teksty zamieszone w serwisie ezoterycznym: magiatarota.com.pl zostały napisane na zamówienie i są objęte prawem autorskim. Cytowanie, powielanie bądź użyczenie treści możliwe jest jedynie przy zamieszczeniu linka zwrotnego do artykułu. W przeciwnym wypadku zostaną podjęte kroki prawne. Na każdej podstronie serwisu zamieszczony jest kod do poszczególnego artykułu, prosimy skopiować kod i zamieścić go pod cytowanym artykułem.