Artykuły

Ogień, jako jeden z czterech żywiołów na ziemi, od wieków fascynował ludzi. Jest to żywioł, który nie sposób czasem okiełznać, choć ludzie podejmują ku temu rozpaczliwe próby. W zamierzchłych czasach ogień był elementem rytuałów magicznych, a jednocześnie uznawano go za siłę świętą, którą ludziom podarowali sami bogowie. Symbolizował on energię i światło Słońca. W czasie największych uroczystości świątecznych zapalano na wzgórzach święte ognie.

wrózenie z ognia

Ogień uznawany jest za żywioł uosabiający uzdrawianie, energię fizyczną, artystyczną twórczość, ale również destrukcję, oczyszczenie i seksualność. W świecie magii ogień jest bardzo istotny, ponieważ wyobraża on siłę woli czarowników, która koniecznie musi być ukierunkowana na osiągnięcie wyznaczone celu. Ogień niesie ze sobą niebezpieczeństwo dla maga, ponieważ jeśli jego wola będzie zbyt słaba i wymknie się spod kontroli, wówczas wynik działań magicznych stanie się niszczący nie tylko dla niego, ale także dla jego otoczenia. Wróżenie z ognia fachowo nazywa się terminem piromancja. Co ciekawe, metoda tego rodzaju wróżenia nie jest zbyt ściśle powiązana z jakimkolwiek kręgiem kulturowym. Wróżby z ognia były znane od czasów prehistorycznych, odkąd bowiem wynaleziono ogień ludzie bali się go i uznawali za potężną żywiołową siłę magiczną. Wróżba z ognia znana jest w przeróżnych zakątkach świata i do dziś jest aktywnie wykorzystywana. Ogień wśród wielu kultur jest pierwotnym symbolem życia.

Wróżby z płomieni

otylia.net

Wróżby z płomieni to jedna z najstarszych metod wróżbiarskich znanych człowiekowi, jednakże należy dobrze panować nad ogniem, aby uzyskać odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Mówi się, iż piromancja nie jest przeznaczona dla osób słabych duchem, bowiem ogień może po prostu nimi zawładnąć. Niezwykłosć żywiołu ognia sprawia, że wróżenie z niego daje wiele satysfakcji, ale należy z nim postępować nader ostrożnie.

Jeżeli chcą Państwo promować tą stronę prosimy skopiować poniższy kod z ramki i wkleić go na swoją stronę www.
Kod ten jest niezbędny, jeżeli chcą Państwo cytować fragmenty treści ze strony magiatarota.com.pl

Wszystkie teksty zamieszone w serwisie ezoterycznym: magiatarota.com.pl zostały napisane na zamówienie i są objęte prawem autorskim. Cytowanie, powielanie bądź użyczenie treści możliwe jest jedynie przy zamieszczeniu linka zwrotnego do artykułu. W przeciwnym wypadku zostaną podjęte kroki prawne. Na każdej podstronie serwisu zamieszczony jest kod do poszczególnego artykułu, prosimy skopiować kod i zamieścić go pod cytowanym artykułem.