Artykuły

Bardzo często do wykonywania wróżb potrzebne są rekwizyty. Najczęściej są to karty, szklana kula, różdżka, czy też wahadełko. Nie są to jedyne przedmioty wykorzystywane przez wróżki do przepowiadania przyszłości. Co ciekawe, nawet kwiaty mogą posłużyć za podmiot wróżenia. Jak wróżyć z kwiatów? Otóż, wróżenie z kwiatków wymaga obecności specjalisty. Wróżka znająca mowę kwiatów powie nam, co dana roślina oznacza..

wrózby z kwiatów

Wróżba z kwiatów

otylia.net

Wróżba z kwiatów znana była już w średniowieczu. W taki sposób wróżono podczas obchodów kupalnych. Był to rytuał, w którym uczestniczyli wszyscy domownicy danego dworu, czy obejścia. Każdej osobie wręczano kwiat bądź ziele, które zatykano w ścianę chaty, bądź w innym miejscu domu. Kwiaty te tkwiły w ścianie domu przez całą noc kupalną i nazajutrz rano wróżono z ich wyglądu. Jeśli tylko kwiat wyglądał świeżo, przemawiało to na korzyść danej osoby, świadczyło o jej szczęściu. Taka osoba mogła liczyć na rychłe zamążpójście, życie w zdrowiu i beztrosce. Jeśli kwiat natomiast zwiądł można było się spodziewać ciężkiej choroby lub śmierci osoby, do której należał.

Wróżenie z kwiatków wykonywano z m. in. ze złocienia, rojnika, rumianku i wielu innych. Dziś również wykonywane są wróżby z kwiatów, głównie podczas wieczorów Andrzejkowych. Niezbędna wówczas jest wróżka, bowiem to ona odczytuje znaczenie kwiatów. Osoby chcące mieć wróżbę wybierają wizerunki z kwiatów ze stołu, na którym są rozłożone. Wróżka natomiast przypisuje dla nich wróżbę. Jeśli osoba wybierze zdjęcie stokrotki wróżka przestrzeże ją przed tym, aby staranniej dobierała sobie przyjaciół. Z kolei wizerunek róży symbolizuje wieczność, tajemniczość, romantyczność i piękno. Jej wizerunek wróży dobrobyt. Inne kwiaty również mają swoje znaczenie.

Jeżeli chcą Państwo promować tą stronę prosimy skopiować poniższy kod z ramki i wkleić go na swoją stronę www.
Kod ten jest niezbędny, jeżeli chcą Państwo cytować fragmenty treści ze strony magiatarota.com.pl

Wszystkie teksty zamieszone w serwisie ezoterycznym: magiatarota.com.pl zostały napisane na zamówienie i są objęte prawem autorskim. Cytowanie, powielanie bądź użyczenie treści możliwe jest jedynie przy zamieszczeniu linka zwrotnego do artykułu. W przeciwnym wypadku zostaną podjęte kroki prawne. Na każdej podstronie serwisu zamieszczony jest kod do poszczególnego artykułu, prosimy skopiować kod i zamieścić go pod cytowanym artykułem.