Artykuły

Wrozenie z kuli jest uznawane za najstarszy sposób przewidywania przeszłości. Sama magiczna kula, z której każdy wróżbita przepowiada nam przyszłość, jest już stałym elementem kultury, a w świadomości każdego z nas istnieje przeświadczenie, że jest to atrybut nieodłączny dla każdej wróżki. W przeszłości wróżbici używali tafli wody, która jest pierwowzorem kryształowej kuli. Kula jest najczęściej wykonana z czystego szkła, jednak wśród środowiska magicznego najbardziej cenionym materiałem jest górski kryształ, lub beryl.

wróżby z magicznej kuli

Przed każdym procesem przepowiadania przyszłości, wróżbita musi naładować kulę odpowiednią energią psychiczną, która ma nadać magicznych mocy płynących z wnętrza osoby. Najczęstszym procesem jest długotrwałe trzymanie kuli w rękach, oraz mocne skupienie na trzymanym przedmiocie. Wróżbici utrzymują, że to pozwala przelać ich magiczną moc na kryształową kulę, która ukaże przyszłość w najjaśniejszych barwach. Wróżenie powinno się odbywać w zaciemnonym miejscu, do którego wpadają nieliczne promienie słońca, które pozwolą na swoiste wypełnienie kuli barwami i znakami. Ważna jest także cisza i spokój, które pomogą kuli ukazać najpełniejsze wizje przyszłości. Kulę podczas wróżenia początkowo zasnuwa przerażająca mgła, z której po pewnym czasie zaczynają wypływać odpowiednie wizje, które jest w stanie zauważyć jedynie wróżbita. Oczywiste jest, że na kuli nie pojawiają się nigdy oczywiste obrazy z przyszłości, a jedynie barwne obłoki i nieregularne kształty, które wraz z niezwykłą mocą wróżbity dają wizję przyszłości. Wróżby ze szklanej kuli są mocno uzależnione od kolorów, oraz sposobu zachowania się migotających i przepływających kształtów.

Osoby wróżące często zadają pytania kuli, która odpowiada unoszeniem, bądź opadaniem obłoków. Unoszenie jest traktowane jako odpowiedź pozytywna, natomiast opadanie jako negatywna. Oprócz obłoków często można dostrzec także symboliczne kształty, takie jak czaszki, które symbolizują śmierć, bądź aureola symbolizująca czuwanie istot nadprzyrodzonych nad naszym losem.

Jeżeli chcą Państwo promować tą stronę prosimy skopiować poniższy kod z ramki i wkleić go na swoją stronę www.
Kod ten jest niezbędny, jeżeli chcą Państwo cytować fragmenty treści ze strony magiatarota.com.pl

Wszystkie teksty zamieszone w serwisie ezoterycznym: magiatarota.com.pl zostały napisane na zamówienie i są objęte prawem autorskim. Cytowanie, powielanie bądź użyczenie treści możliwe jest jedynie przy zamieszczeniu linka zwrotnego do artykułu. W przeciwnym wypadku zostaną podjęte kroki prawne. Na każdej podstronie serwisu zamieszczony jest kod do poszczególnego artykułu, prosimy skopiować kod i zamieścić go pod cytowanym artykułem.