Artykuły

Kości do gry mają przeróżne zastosowania. W większości domów są przynajmniej dwie kostki do gry, które mogą być wykorzystane w celach rozrywkowych. Kości to gra hazardowa, kostki do gry stosowane są także we wszelkiego rodzaju grach planszowych. Nie są to jedyne zastosowania kostek do gier. Są one niezbędne do wykonania wróżby z kości do gier. Wróżenie z kostek do gry w fachowej terminologii nosi nazwę astragalomancja. Wróżba z kości jest wykonywana dla przepowiadania przyszłości.

wrózenie z kości

Prawdopodobnie ten typ wróżenia pochodzi ze starożytnego Egiptu. Warto zaznaczyć, że greckie słowo astragalos stało się podstawą do stworzenia terminu astragalomancja. W antycznej Grecji wróżenie z kostek do gry miało nieco inną formę. Otóż wykorzystywano do niego kostki i kręgi zwierząt, odpowiednio oznakowane. Na przestrzeni wieków powstało wiele sposobów dokonywania wróżby internetowe z kości do gier. Różnice tkwią przede wszystkim w symbolice wróżb. Odnaleziono broszurę pochodzącą ze średniowiecza, która opisywała bardzo prosty system przepowiadania przyszłości z kości do gier. Wróżba z kości według opisu wymagała użycia trzech kostek.

Jeśli wyrzucono trzy szóstki oznaczało to spełnienie życzeń. Z kolei dwie szóstki i dwójka przepowiadało powodzenie, choć uzyskanie nie bez trudności. Negatywny wyraz miało wyrzucenie szóstki i dwóch czwórek. Wówczas pytanie zadane w czasie wróżenia z kostek do gry miało odpowiedź przeczącą. Do wróżenia z kości używano albo zwykłych kostek z ponumerowanymi polami, albo kostek ze specjalnymi symbolami, łatwiejszymi do odczytania. Kostki do gry jak widać mogą przybrać magicznego charakteru, jeśli tylko zostaną wykorzystane we właściwy sposób. Nie jest absolutną koniecznością, aby wróżby z kości do gier dokonywała wróżka.

Jeżeli chcą Państwo promować tą stronę prosimy skopiować poniższy kod z ramki i wkleić go na swoją stronę www.
Kod ten jest niezbędny, jeżeli chcą Państwo cytować fragmenty treści ze strony magiatarota.com.pl

Wszystkie teksty zamieszone w serwisie ezoterycznym: magiatarota.com.pl zostały napisane na zamówienie i są objęte prawem autorskim. Cytowanie, powielanie bądź użyczenie treści możliwe jest jedynie przy zamieszczeniu linka zwrotnego do artykułu. W przeciwnym wypadku zostaną podjęte kroki prawne. Na każdej podstronie serwisu zamieszczony jest kod do poszczególnego artykułu, prosimy skopiować kod i zamieścić go pod cytowanym artykułem.