Artykuły

Wróżenie z kart

Wróżenie z kartuważane jest za dziedzinę wiedzy empirycznej. Znaczy to tyle, że jej odkrycia opierają się na różnego rodzaju znakach. Wróżenie z kart posiada magiczną moc, jest związane ze zjawiskami duchowymi. Przepowiednie ziszczą się, gdy będziemy przestrzegać określonych zasad. Do wróżenia należy się przygotować, przede wszystkim trzeba być odprężonym, wyciszonym i pozytywnie nastawionym do otoczenia. Nie wolno się stresować, gdy karty są rozkładane. To, co niezbędne przy stawianiu Tarota, to spokój, opanowanie oraz sprzyjające miejsce, czyli takie, w którym panuje przytulny nastrój, uzyskany za pomocą świec oraz zapachu kadzidełek. Pamiętajmy również, że to, co powiedzą nam karty, nie musi się spełnić od „a” do „z”. Znaki te warto traktować przede wszystkim jako wskazówki, dobre rady, pomagające nam w osiągnięciu wyznaczonych celów.

Dobre wróżby

Niektórzy twierdzą, że najlepszymi dniami do stawiania Tarota są poniedziałek i piątek. Jest to jednak kwestia indywidualna. Tak naprawdę każdy dzień może być idealny – najważniejsze, abyśmy my sami byli gotowi na wróżbę, bo przecież najważniejsze jest nasze właściwe przygotowanie duchowe – odprężenie, brak pośpiechu i zdenerwowania.

Wszystkie teksty zamieszone w serwisie ezoterycznym: magiatarota.com.pl zostały napisane na zamówienie i są objęte prawem autorskim. Cytowanie, powielanie bądź użyczenie treści możliwe jest jedynie przy zamieszczeniu linka zwrotnego do artykułu. W przeciwnym wypadku zostaną podjęte kroki prawne. Na każdej podstronie serwisu zamieszczony jest kod do poszczególnego artykułu, prosimy skopiować kod i zamieścić go pod cytowanym artykułem.