Artykuły

Długie zimowe wieczory zwykliśmy spędzać na rozmowach, spotkaniach z rodziną i przyjaciółmi, albo na wszelkiego rodzaju grach. Gry planszowe, karciane, a w ostatnim czasie także komputerowe skutecznie zajmują nasz wolny czas. Popularną rozrywką jest od lat granie w karty – zarówno rekreacyjne, jak i zawodowe- na pieniądze. Zwykła talia 52 kart może również być wykorzystana w zupełnie inny sposób, a mianowicie jako wróżenie z kart.

wrózenie ze zwykłej talii kart

Wróżby z kart

blog.otylia.pl

Wrozby z kart zwykłych nazywane są fachowym terminem kartomancja. Nie tylko specjalne karty wróżbiarskie, czyli tarot, ale również zwyczajne karty do gry mogą posłużyć nam do odczytywania przepowiedni na przyszłość. Wróżba z kart opiera się na przypisywaniu kartom różnego znaczenia, równocześnie nader istotny jest ich wzajemny rozkład, który wskazuje na taką, a nie inną przepowiednie. Stawianie kart powinno odbywać się w odpowiedniej scenerii, która tchnie spokojem. Wróżby z kart klasycznych zwykle dokonuje wróżka, choć zwykłe osoby również mogą spróbować swoich sił w tej profesji. Po odpowiednim przełożeniu kart lewą ręką i postawieniu szeregu pytań można rozpocząć rozkładanie kart. Wróżba z kart opiera się na założeniu, iż każdy z kolorów kart i każda figura oznacza coś zupełnie innego, dzięki czemu uzyskuje się pewną typologię ludzkich osobowości.

Ważne jest także i to, że kart od 2 - 10 oznaczają pewne zdarzenia. Trudno powiedzieć, aby karty były jednoznaczne, dlatego też wróżka odczytując przepowiednię ma możliwość modyfikacji swej wypowiedzi. Postawienie kart w czasie wróżby można uznać za rytuał, choć w jego obrębie należy wskazać różne jego rodzaje. Można postawić zaledwie 3 karty i z nich odczytać swą przyszłość bądź odpowiedź na pytanie, a można również postawić skomplikowaną wróżbę składającą się aż z 77 kart tarota. Stawianie kart, czyli wróżenie z klasycznej talii kart jest dosyć popularne, także wśród laików w dziedzinie magii.

Jeżeli chcą Państwo promować tą stronę prosimy skopiować poniższy kod z ramki i wkleić go na swoją stronę www.
Kod ten jest niezbędny, jeżeli chcą Państwo cytować fragmenty treści ze strony magiatarota.com.pl

Wszystkie teksty zamieszone w serwisie ezoterycznym: magiatarota.com.pl zostały napisane na zamówienie i są objęte prawem autorskim. Cytowanie, powielanie bądź użyczenie treści możliwe jest jedynie przy zamieszczeniu linka zwrotnego do artykułu. W przeciwnym wypadku zostaną podjęte kroki prawne. Na każdej podstronie serwisu zamieszczony jest kod do poszczególnego artykułu, prosimy skopiować kod i zamieścić go pod cytowanym artykułem.