Artykuły

otylia wrzos wróżka otylia wróżka otylia wrzos otylia wrzos otylia wrzos wróżka otylia opinie wróżka otylia opinie otylia wrzos wróżka otylia wróżka otylia wrzos otylia wrzos forum

Długie zimowe wieczory zwykliśmy spędzać na rozmowach, spotkaniach z rodziną i przyjaciółmi, albo na wszelkiego rodzaju grach. Gry planszowe, karciane, a w ostatnim czasie także komputerowe skutecznie zajmują nasz wolny czas. Popularną rozrywką jest od lat granie w karty – zarówno rekreacyjne, jak i zawodowe- na pieniądze. Zwykła talia 52 kart może również być wykorzystana w zupełnie inny sposób, a mianowicie jako wróżenie z kart.

wrózenie ze zwykłej talii kart

Wróżby z kart

otylia.net

Wrozby z kart zwykłych nazywane są fachowym terminem kartomancja. Nie tylko specjalne karty wróżbiarskie, czyli tarot, ale również zwyczajne karty do gry mogą posłużyć nam do odczytywania przepowiedni na przyszłość. Wróżba z kart opiera się na przypisywaniu kartom różnego znaczenia, równocześnie nader istotny jest ich wzajemny rozkład, który wskazuje na taką, a nie inną przepowiednie. Stawianie kart powinno odbywać się w odpowiedniej scenerii, która tchnie spokojem. Wróżby z kart klasycznych zwykle dokonuje wróżka, choć zwykłe osoby również mogą spróbować swoich sił w tej profesji. Po odpowiednim przełożeniu kart lewą ręką i postawieniu szeregu pytań można rozpocząć rozkładanie kart. Wróżba z kart opiera się na założeniu, iż każdy z kolorów kart i każda figura oznacza coś zupełnie innego, dzięki czemu uzyskuje się pewną typologię ludzkich osobowości.

Ważne jest także i to, że kart od 2 - 10 oznaczają pewne zdarzenia. Trudno powiedzieć, aby karty były jednoznaczne, dlatego też wróżka odczytując przepowiednię ma możliwość modyfikacji swej wypowiedzi. Postawienie kart w czasie wróżby można uznać za rytuał, choć w jego obrębie należy wskazać różne jego rodzaje. Można postawić zaledwie 3 karty i z nich odczytać swą przyszłość bądź odpowiedź na pytanie, a można również postawić skomplikowaną wróżbę składającą się aż z 77 kart tarota. Stawianie kart, czyli wróżenie z klasycznej talii kart jest dosyć popularne, także wśród laików w dziedzinie magii.

Jeżeli chcą Państwo promować tą stronę prosimy skopiować poniższy kod z ramki i wkleić go na swoją stronę www.
Kod ten jest niezbędny, jeżeli chcą Państwo cytować fragmenty treści ze strony magiatarota.com.pl

Wszystkie teksty zamieszone w serwisie ezoterycznym: magiatarota.com.pl zostały napisane na zamówienie i są objęte prawem autorskim. Cytowanie, powielanie bądź użyczenie treści możliwe jest jedynie przy zamieszczeniu linka zwrotnego do artykułu. W przeciwnym wypadku zostaną podjęte kroki prawne. Na każdej podstronie serwisu zamieszczony jest kod do poszczególnego artykułu, prosimy skopiować kod i zamieścić go pod cytowanym artykułem.