Artykuły

Karty cygańskie zostały popularyzowane w XIX wieku przez Romów. Są one jednymi z najbardziej znanymi i popularnymi kartami do wróżenia. Karty cygańskie składają się z 36 kart i jednej białej przedstawiających sceny z życia człowieka, ważne wydarzenia, jak również silne emocje – miłość, strach, nadzieja. Pochodzenie kart cygańskich nie jest do końca znane, przypuszcza się, że ich korzeni należy poszukiwać w Chinach, Persji, albo w Egipcie i Indiach.

wrózby z kart cygańskich

Pochodzenie kart cygańskich do dziś owiane jest mgiełką tajemnicy, którą być może nigdy nikt nie rozwieje. Bardzo interesujące jest to, iż karty cygańskie nie posiadają kolejności numerycznej i nie mają oznaczeń w postaci znaków umownych. Każda karta posiada natomiast swą własną nazwę. Wróżby z kart cygańskich są przeprowadzane głównie przez Romów, choć nie istnieją przeciwwskazania, aby w rolę wróżki wcieliła się inna osoba, zaznajomiona ze znaczeniem kart. Należy zaznaczyć, iż wróżenie z kart cygańskich nie jest sprawą prostą, ponieważ karty te mają swoistą specyfikę interpretacji. Wszystko jest tu istotne, nic nie powinno zostać pominięte.

Wróżby z kart

blog wróżki Otylii

Wróżby z kart od wróżki odczytującej znaczenie kart cygańskich muszą być zapamiętane i zinterpretowane ich symboliczne znaczenie. Dlatego też, jeśli chcemy nauczyć się wróżby z kart cygańskich wskazane jest poznawanie jednej karty dziennie. Pośpiech nie jest tu dobrym doradcą. Interpretacja, czyli znaczenie kart cygańskich przypomina odczytywanie przepowiedni z kart Tarota. Najpierw należy odczytać pojedynczą kartę, a następnie połączyć w całość symbole z kart sąsiadujących W ten sposób powstanie jedna spójna znaczeniowo wróżba. Upraszczając wróżenie z kart cygańskich należy stwierdzić, iż niektóre ułożenia są pozytywne, inne wyłącznie negatywne.

Jeżeli chcą Państwo promować tą stronę prosimy skopiować poniższy kod z ramki i wkleić go na swoją stronę www.
Kod ten jest niezbędny, jeżeli chcą Państwo cytować fragmenty treści ze strony magiatarota.com.pl

Wszystkie teksty zamieszone w serwisie ezoterycznym: magiatarota.com.pl zostały napisane na zamówienie i są objęte prawem autorskim. Cytowanie, powielanie bądź użyczenie treści możliwe jest jedynie przy zamieszczeniu linka zwrotnego do artykułu. W przeciwnym wypadku zostaną podjęte kroki prawne. Na każdej podstronie serwisu zamieszczony jest kod do poszczególnego artykułu, prosimy skopiować kod i zamieścić go pod cytowanym artykułem.