Artykuły

Tradycja wróżenia z fusów sięga w najdalsze zakątki historii, a pierwsze przepowiednie możemy spotkać już w chińskich legendach ludowych. Według powszechnej opinii uważa się, iż wróżyć można jedynie z fusów po kawie, jednak jest to bardzo mylne pojęcie, gdyż pierwsze przepowiednie były przeprowadzane właśnie po wypiciu wywaru herbacianego.

wrózby
Tasenografia, bo właśnie tak się nazywa wróżenie z fusów, ma na celu przepowiedzenie przyszłości osobie, która przed momentem wypiła herbatę, bądź kawę. Wróżeniu towarzyszą bardzo silne emocje, które przenoszone bezpośrednio na filiżankę, tworzą przeróżne wzory. To właśnie umiejętność poprawnego odczytywania ów wzorów powstałych na dnie filiżanki, jest największym darem, gdyż wróżbita powinien mieć szeroką wyobraźnię, która pozwoli mu przypasować odpowiednie kształty do odpowiedniego przedmiotu, a następnie do sytuacji życiowej osoby, która spożywała napój.

Możemy zadać sobie teraz pytanie - więc jak wróżyć z fusów?. Nic bardziej prostego, jedyne czego będziemy w tym momencie potrzebować, to porcelanowa filiżanka, która nie posiada żadnych wzorów i zdobień, oraz herbata, która nie powinna być nazbyt sproszkowana. Osoba, której będziemy wróżyli nie może dodawać niczego do herbaty, gdyż może to zepsuć efekt wizualny, na który wskaże wróżba z fusów. Najważniejszą rzeczą podczas wykonywania takich wróżb, jest fakt, że herbatę musi wypić osoba, której chcemy przepowiedzieć przyszłość. Ważne jest, aby nie wypijać herbaty do końca, gdyż musimy zostawić warstwę wywaru, która będzie zakrywała fusy.

Po zakończonym rytuale picia herbaty, osoba wróżąca musi wziąć filiżankę w swoją lewą ręke i trzykrotnie zamieszać w kierunki przeciwległym do ruchu wskazówek zegara. Następnie odwracamy filiżankę do góry dnem, tak aby wypłynęła uprzednio pozostawiona warstwa napoju.

W tym momencie w filiżance zostają już tylko fusy, z których musimy wydobyć odpowiednie wróżby. Ważne jest, aby odczytywać powstałe wzory pod różnymi kątami nachylenia filiżanki. Jest to istotne głównie dlatego, iż znak powstający bliżej uchwytu, oznacza zdarzenie, które będzie miało miejsce w domu, w rodzinie, bądź w najbliższej okolicy. Natomiast im dalej od uchwytu, tym zdarzenie bądź sytuacja jest dalsza od osobistych problemów osoby, której wróżymy. Istotne jest również położenie względem głębokości. Im wyżej ukaże się znak, tym bliższe wydarzenia przedstawia, natomiast wróżby z fusów herbaty ukazujące się na samym dnie, będą miały miejsce w bardzo odległej przyszłości.

Jeśli w danym dniu wróżba w żaden sposób nie chciała nam się ukazać, a na dnie filiżanki zobaczyliśmy jedynie papkę fusów, należy przerwać wróżenie i powtórzyć je kolejnego dnia. Jest to bardzo ważne, gdyż nie można wróżyć kilka razy tego samego dnia. Pamiętaj także, że wróżba z fusów kawy jest zamiennikiem dla herbaty i także w tym wypadku nie możemy powtarzać wróżby z użyciem innego typu wywaru.

Jeżeli chcą Państwo promować tą stronę prosimy skopiować poniższy kod z ramki i wkleić go na swoją stronę www.
Kod ten jest niezbędny, jeżeli chcą Państwo cytować fragmenty treści ze strony magiatarota.com.pl

Wszystkie teksty zamieszone w serwisie ezoterycznym: magiatarota.com.pl zostały napisane na zamówienie i są objęte prawem autorskim. Cytowanie, powielanie bądź użyczenie treści możliwe jest jedynie przy zamieszczeniu linka zwrotnego do artykułu. W przeciwnym wypadku zostaną podjęte kroki prawne. Na każdej podstronie serwisu zamieszczony jest kod do poszczególnego artykułu, prosimy skopiować kod i zamieścić go pod cytowanym artykułem.