Artykuły

W czasach starożytnych ludziom dobrze znana była magia, wierzono w siły natury, oddawano cześć licznym bogom. Z czasem ludowa wiara poczęła wymierać, ale do dnia dzisiejszego praktykuje się sztuki magiczne. Jedną z nich jest sztuka chiromancji, którą dobrze znali starożytni Grecy. Wnikliwa analiza dzieł literackich pochodzących z czasów Starożytnej Grecji dodatkowo potwierdza ten fakt. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, iż pod skomplikowanym pojęciem "chiromancja" kryje się wróżenie z dłoni.

hiromancja

Wróżby z ręki

otylia.net

Wrozby z ręki prawdopodobnie mają swe korzenie w starożytnych Indiach i stamtąd rozprzestrzeniły się na kraje basenu Morza Śródziemnego i Chiny. Chiromancja w chwili obecnej jest najbardziej popularna właśnie na wschodzie, zwłaszcza w Indiach, Chinach, Syrii i Egipcie. Co ciekawe, wróżba z rąk stała się nawet przedmiotem wykładanym na uniwersytetach europejskich - w Grecji i Rzymie. W roku 1913 uczestnicy kongresu psychologii eksperymentalnej w Paryżu uznali chiromancję za naukę. Niedługo po tym wydarzeniu został wydany podręcznik: "Jak wróżyć z ręki?" autorstwa Ernesta Issbernera. Wróżba z rąk opiera się na odczytywaniu przyszłości linii znajdujących się na dłoni.

Można wyróżnić przy tym sześć linii głównych: linia życia, linia głowy, linia serca, linia losu, linia Słońca i linia Merkurego. Wróżenie z ręki bardzo często ma na celu odkrycie długości życia danej osoby. Przy tego typu wróżbach błędnie bierze się pod uwagę linię życia, która wcale nie obrazuje jak długo będziemy żyć, ale opisuje siłę, energię, jaką człowiek dysponuje. Duże znaczenie przy wróżeniu z ręki ma także linia serca, którą wykorzystuje się do opisu uczuć targających daną osobą. Podobnie z linii serca można odczytać nie tylko romantyczną stronę naszej duszy, ale równocześnie nawet stan fizyczny organu, jakim przecież serce w rzeczywistości jest. Czy chiromancja przekazuje we wróżbach rzeczowe informacje? Czy można im wierzyć? Wiedzą tylko Ci, którzy jej spróbowali...

Jeżeli chcą Państwo promować tą stronę prosimy skopiować poniższy kod z ramki i wkleić go na swoją stronę www.
Kod ten jest niezbędny, jeżeli chcą Państwo cytować fragmenty treści ze strony magiatarota.com.pl

Wszystkie teksty zamieszone w serwisie ezoterycznym: magiatarota.com.pl zostały napisane na zamówienie i są objęte prawem autorskim. Cytowanie, powielanie bądź użyczenie treści możliwe jest jedynie przy zamieszczeniu linka zwrotnego do artykułu. W przeciwnym wypadku zostaną podjęte kroki prawne. Na każdej podstronie serwisu zamieszczony jest kod do poszczególnego artykułu, prosimy skopiować kod i zamieścić go pod cytowanym artykułem.