Artykuły

Popularność wróżb weselnych

otylia.net

Wróżby oraz horoskopy, czyli ogólnie to, co zwiemy przepowiadaniem przyszłości, są wpisane w kulturę ludzkości. Znane są od pradawnych czasów i kultywowane do dzisiaj. Znamienne, że współcześnie ludzie nie wykazują aż tak dużej wiary w przesądy, jak kilkaset lat temu. Dziś wrózby pełnią przede wszystkim funkcję zabawową. Znamy je choćby z wesel – w ten wyjątkowy dla nowożeńców dzień stanowią istotną część oczepin. Przykładowo, młodzi na zmianę przekłuwają pinezką baloniki w celu odczytania treści wróżby. Istnieje wiele przesądów odnoszących się do dnia, w którym młodzi wstępują w związek małżeński. I tak: piękna, słoneczna pogoda zwiastuje szczęście w małżeństwie, a deszczowa i ponura wróży niepomyślność. Nowożeńcy nie powinni (nawet jeśli o czymś zapomnieli; o przyniesienie tej rzeczy niech poproszą znajomych bądź kogoś z rodziny) wracać się, gdy już są w drodze do kościoła. Również bardzo długie postoje są znakiem niekorzystnym dla związku małżeńskiego.

Dobre wróżby

Uważa się, iż próg kościoła trzeba przekraczać prawą nogą. Panna młoda w drodze do ołtarza powinna być radosna, uśmiechnięta, bowiem wówczas tak będzie wyglądało całe życie przyszłych małżonków. Pomyślność w związku wróży pomylenie słów przysięgi przez parę wstępującą w związek małżeński. Warto zwrócić uwagę na przykrycie przez księdza rąk stułą – dłoń osoby będąca na górze da jej przewagę w małżeństwie. Warto zaznaczyć, że wiele osób traktuje te wróżby nader poważnie. Może nie tyle wynika to ze ślepej wiary w tego typu przesądy, lecz z ostrożności. Po prostu niektórzy kierują się zasadą, że „lepiej nie kusić losu”.

Wszystkie teksty zamieszone w serwisie ezoterycznym: magiatarota.com.pl zostały napisane na zamówienie i są objęte prawem autorskim. Cytowanie, powielanie bądź użyczenie treści możliwe jest jedynie przy zamieszczeniu linka zwrotnego do artykułu. W przeciwnym wypadku zostaną podjęte kroki prawne. Na każdej podstronie serwisu zamieszczony jest kod do poszczególnego artykułu, prosimy skopiować kod i zamieścić go pod cytowanym artykułem.