Artykuły

Wróżby z kart

blog otylia

Wróżenie z kart nazywamy kartomancją albo stawianiem kabały. Tradycja wróżbiarska sięga korzeniami starożytnej Mezopotamii. Następnie przywędrowała do starożytnej Grecji i Rzymu, gdzie początkowo karty służyły jedynie do zabawy, dopiero z czasem zaczęto przepowiadać z nich przyszłość. Pierwsze talie kart malowano ręcznie i ozdabiano bogatymi wzorami. Ich forma przykuwała uwagę. Chętnie je kupowano, dlatego też w XV wieku sporządzono drewniane matryce w celu drukowania jak największej ilości talii kart. Współcześnie największą popularnością cieszą się trzy odmiany kart: Tarot, który liczy siedemdziesiąt osiem kart przeznaczonych do wróżenia, Tarok – w talii tej mamy pięćdziesiąt sześć kart do gry oraz cieszące się równie dużym zainteresowaniem wśród miłośników pasjansów i wróżb okolicznościowych tradycyjne pięćdziesiąt dwie karty do gry.

Wróżby z kart

Profesjonalne wróżby z kart oferowane są przez wróżki. Mamy ogromny wybór zagadnień – od kwestii zdrowotnych, finansowych, partnerskich czy uczuciowych. Wieszczka na nasze życzenie ułoży wróżbę przeznaczoną dla nas – najczęściej wystarczy podać swoje imię i datę urodzenia. Później pozostaje jedynie oczekiwać na odczytanie treści, jaką niosą karty. Magiczny świat wróżb stoi przed Tobą otworem. I ty możesz poznać, co Cię czeka w niedługim czasie. Zaufaj wróżce – dzięki niej zobaczysz, jakie niespodzianki szykuje Ci los. Ta wiedza pozwoli Ci odpowiednio pokierować swoim życiem – nawet zmienić bieg jego wydarzeń, jeśli uznasz to za konieczne.

Wszystkie teksty zamieszone w serwisie ezoterycznym: magiatarota.com.pl zostały napisane na zamówienie i są objęte prawem autorskim. Cytowanie, powielanie bądź użyczenie treści możliwe jest jedynie przy zamieszczeniu linka zwrotnego do artykułu. W przeciwnym wypadku zostaną podjęte kroki prawne. Na każdej podstronie serwisu zamieszczony jest kod do poszczególnego artykułu, prosimy skopiować kod i zamieścić go pod cytowanym artykułem.