Artykuły

Wróżby z kart

Karty Tarota mają niezwykłą moc. Pozwalają na poznanie tajemnic drzemiących w człowieku oraz zgłębienie sekretów Wszechświata. Talia tych siedemdziesięciu ośmiu kart zaspokoi naszą ciekawość w każdej dziedzinie. Świadomość tego, co przed nami, umożliwi podjęcie najlepszej decyzji, a tym samym zapewni wewnętrzny spokój. Istnieje kilka teorii na temat powstania kart Tarota. Środowiska okultystyczne twierdzą, że talii tej użyto po raz pierwszy w Starożytnym Egipcie. Następnie, za pośrednictwem Cyganów, Tarot dotarł do Europy. Historycy nie zgadzają się z tą hipotezą i uważają, że prototypem tarotowych obrazków są średniowieczne ludus triumphorum, czyli ścienne malowidła prezentujące zwycięskie pochody organizowane we Włoszech podczas świąt religijnych i świeckich. Badacze historii istotną rolę w kształtowaniu się formy Wielkich Arkan, czyli jednej z części dwudziestu dwóch kart Tarota, widzą w ars memoriae, czyli w sztuce pamięci, która opierała się na medytacji nad obrazami prezentującymi idee z zakresu myśli religijnej i filozoficzno-gnostyckiej. W Europie Tarot pojawił się w średniowieczu – na przełomie XIV i XV wieku. Początkowo służył jedynie do celów rozrywkowych. Grano nim w grę nazywaną ronfą, której nazwę zmieniono później na tarocco. Talia kart Tarota na przestrzeni wieków przeszła kilka przeobrażeń. W latach 1643-1664 dokonano zmian w ikonografii Wielkich Arkan. W tym okresie popularna była talia kart Jacquesa Vievilla. Warta przywołania jest praca Aleistera Crowleya, gdyż zrewolucjonizowała Tarota. Crowley odszedł od tradycyjnego wzorowania się na archetypowych wizerunkach.

Wróżby z kart tarota

otylia.net

Dobre wróżby z Tarota są najbardziej precyzyjne – mają niemal stuprocentową sprawdzalność. W sytuacji, gdy mamy kłopoty bądź nie wiemy, czy decyzją, którą chcemy podjąć, okaże się słuszna, poprośmy profesjonalną wróżkę o ułożenie indywidualnego Tarota. Talia tych siedemdziesięciu ośmiu kart może posłużyć również w innym celu – jako doskonała rozrywka. W tym celu najlepiej skorzystać z Tarota online dostępnego w Internecie.

Wszystkie teksty zamieszone w serwisie ezoterycznym: magiatarota.com.pl zostały napisane na zamówienie i są objęte prawem autorskim. Cytowanie, powielanie bądź użyczenie treści możliwe jest jedynie przy zamieszczeniu linka zwrotnego do artykułu. W przeciwnym wypadku zostaną podjęte kroki prawne. Na każdej podstronie serwisu zamieszczony jest kod do poszczególnego artykułu, prosimy skopiować kod i zamieścić go pod cytowanym artykułem.