Artykuły

otylia wrzos wróżka otylia wróżka otylia wrzos otylia wrzos otylia wrzos wróżka otylia opinie wróżka otylia opinie otylia wrzos wróżka otylia wróżka otylia wrzos otylia wrzos forum

Nowy Rok to nowa era, nowy czas, w którym wszystko może się zdarzyć. W Sylwestra żegnamy stary rok i pełni nadziej oczekujemy na nadejście kolejnego. Podczas sylwestra dokonywane mogą być wróżby. Ostatnia noc w roku jest uznawana za wieczór szczególny, pełnym magii, podczas którego wszystko się może zdarzyć. Wróżby sylwestrowe swe korzenie mają jeszcze w staropolskich zwyczajach. Tradycja witania Nowego Roku jest bogata wśród staropolskiej kultury.

wrózby noworoczne

Bardzo interesującym antykobiecym zwyczajem była wiata w to, co może przynieść gość witający w naszych progach. Wróżby dotyczące gości wstępujących do domu gospodarza dotyczą płci i wyglądu gości. Na przykład blond włosy młodzieniec wnosił do domu powodzenie i szczęście. Natomiast wizyta kobiety była złym omenem. Zwiastunem dobrego roku były narodziny dziecka w Nowy Rok. Koniec roku to odpowiedni czas na noworoczne przepowiednie. Wróżenie w sylwestra w dużej mierze przypominało wróżby andrzejkowe, bowiem panny chcące dowiedzieć się, jaka matrymonialna przyszłość ich czeka, lały wosk i z jego kształtu odczytywały swe przyszłe losy.

Wróżby w Sylwestra

Wróżby w Sylwestra praktykowane były w sposób szczególny na Pomorzu, gdzie mieszkańcy mieli w zwyczaju obwiązywać drzewka owocowe słomą i wtykać w nie krzyżyki z ciasta, aby zapewnić domowi urodzaj w Nowym Roku. Wróżby na nadchodzący nowy rok czynili także chłopcy, którzy mieli okazję do odgonienia starego roku dzięki klekotom i czynionym przez nich hałasem. Wróżba noworoczna ma wiele wspólnego z tradycją kaszubską, bowiem to mieszkańcy Kaszub najczęściej ją praktykowali. W wieczór sylwestrowy do dziś na Kaszubach można spotkać paradujących w dziwnych strojach noworocznych kolędników.

Jeżeli chcą Państwo promować tą stronę prosimy skopiować poniższy kod z ramki i wkleić go na swoją stronę www.
Kod ten jest niezbędny, jeżeli chcą Państwo cytować fragmenty treści ze strony magiatarota.com.pl

Wszystkie teksty zamieszone w serwisie ezoterycznym: magiatarota.com.pl zostały napisane na zamówienie i są objęte prawem autorskim. Cytowanie, powielanie bądź użyczenie treści możliwe jest jedynie przy zamieszczeniu linka zwrotnego do artykułu. W przeciwnym wypadku zostaną podjęte kroki prawne. Na każdej podstronie serwisu zamieszczony jest kod do poszczególnego artykułu, prosimy skopiować kod i zamieścić go pod cytowanym artykułem.