Artykuły

Dzień poprzedzający imieniny Andrzeja, a więc 29 listopada jest idealnym czasem na dokonywanie wróżb wszelkiego rodzaju. Wróżby andrzejkowe przynoszą zwykle odpowiedzi na długo oczekiwane pytania, jeśli oczywiście w nie wierzymy. W dawnych czasach wróżka przepowiadała przyszłość chętnym osobom. Mówiła ona, kto pierwszy wyjdzie za mąż lub ożeni się. Kwestie matrymonialne były najważniejszym elementem wróżenia podczas nocy andrzejkowej.

wrózby na andrzejki

W noc świętego Andrzeja wróży się do dnia dzisiejszego, choć wróżenie ma jedynie charakter zachowania pewnej tradycji i rozrywkę. Tradycyjne wróżby andrzejkowe opierały się na próbie odczytania przyszłości z różnorodnych znaków. Przetrwały one do chwili obecnej. Dziś przede wszystkim praktykuje się lanie wosku. Podgrzaną parafinę przelewa się przez stary klucz i z zastygłej masy i jej kształtu odczytuje się wróżbę na przyszłość. Obecnie należy przyznać, iż wróżby na andrzejki mają jedynie aspekt rozrywkowy. Są one wesołym spotkaniem towarzyskim, podczas którego uczestnikom dostarcza się wielu przeżyć, emocji, a przede wszystkim radości.

Wróżenie andrzejkowe może opierać się na obieraniu jabłek. Panny obierają owoce, a której skórka będzie najdłuższa, ta najwcześniej wyjdzie za mąż. Podobny efekt ma wróżba za pomocą butów. Panny układają swoje buty od początku pokoju, do jego progu. Której but przekroczy próg, ta najwcześniej stanie przed ołtarzem. Wróżb andrzejkowych jest oczywiście o wiele więcej, choć trudno wymienić je wszystkie. Wróżenie andrzejkowe to świetna zabawa, choć niewiele osób wierzy w wiarygodność poczynionych wróżb. Jeśli jednak będziemy mocno pragnąć spełnienia wywróżonej przyszłości, być może wizja wróżki się spełni.

Jeżeli chcą Państwo promować tą stronę prosimy skopiować poniższy kod z ramki i wkleić go na swoją stronę www.
Kod ten jest niezbędny, jeżeli chcą Państwo cytować fragmenty treści ze strony magiatarota.com.pl

Wszystkie teksty zamieszone w serwisie ezoterycznym: magiatarota.com.pl zostały napisane na zamówienie i są objęte prawem autorskim. Cytowanie, powielanie bądź użyczenie treści możliwe jest jedynie przy zamieszczeniu linka zwrotnego do artykułu. W przeciwnym wypadku zostaną podjęte kroki prawne. Na każdej podstronie serwisu zamieszczony jest kod do poszczególnego artykułu, prosimy skopiować kod i zamieścić go pod cytowanym artykułem.