Artykuły

Odkrywanie przyszłości od wieków fascynowało ludzi. Wszystko to, co magiczne, tajemnicze, osnute mgiełką niezwykłości przyciąga niczym magnes. W naturze ludzkiej leży chęć dążenia do rozwikłania każdej zagadki, a największą z nich jest właśnie przyszłość. Istnieją różne sposoby na jej odkrycie, ale jedną z najczęściej stosowanych są wróżby. Wróżenie może mieć wszelakie rekwizyty, które są niezbędne do prawidłowego odczytu widzianych obrazów.

wrózenie z Tarota

W tej kwestii ludzie posługują się szklaną kulą, fusami z kawy, czy też kartami. Karty te nie są bynajmniej przeznaczone do gier, ale są to specjalne zestawy kart, zwane Tarotem. Tarot znany był już w XIII wieku, jest to słowo bardzo tajemnicze, noszące znamiona magii. Co ciekawe, pochodzenie kart Tarota nie zostało jeszcze do końca wyjaśnione, choć specjaliści twierdzą że wróżby z Tarota znane były w Indiach już w okolicach X wieku. Stamtąd przywędrowały one do Europy dzięki Cyganom. Tarot, a w zasadzie jego karty były drukowane we Francji, Hiszpanii i Szwajcarii i wówczas służyły one wszelkiego rodzaju grą. Na przełomie wieku XIX i XX ostatecznie ustalono, że karty te służą wyłącznie sztuce magicznej. Na przestrzeni wieków powstało wiele odmian tarota, między innymi Tarot Lenormand, który jest połączeniem symboliki Tarota z obrazkami i znaczeniami kart Mademoiselle Lenormand. Mademoiselle była swego czasu znaną wróżką, która wsławiła się między innymi tym, iż przepowiadała przyszłość żonie Napoleona Bonaparte.

Wróżby z kart tarota

Wróżby z kart tarota do dziś nie straciły nic ze swojej popularności, jako że nadal można spotkać wróżbitów, potrafiących poprawnie odczytać ułożenie kart. Wróżka tarocistka jest po części parapsychologiem, który ma iście magiczny talent do odczytywania z kart Tarota tego co było, jest i będzie. Jest to trudna sztuka, którą nie każdy może pojąć, ponieważ należy posiadać ku temu odpowiednie zdolności. Wróżba z kart tarota pozwala na rozwiązywanie najbardziej zawiłych problemów, odkrycia najgłębiej skrywanych motywów postępowania ludzi. Wiele osób stawia Tarota, bądź korzysta z wróżenia z kart tarota u specjalistów, przy podejmowaniu każdej ważnej decyzji życiowej.

Jeżeli chcą Państwo promować tą stronę prosimy skopiować poniższy kod z ramki i wkleić go na swoją stronę www.
Kod ten jest niezbędny, jeżeli chcą Państwo cytować fragmenty treści ze strony magiatarota.com.pl

Wszystkie teksty zamieszone w serwisie ezoterycznym: magiatarota.com.pl zostały napisane na zamówienie i są objęte prawem autorskim. Cytowanie, powielanie bądź użyczenie treści możliwe jest jedynie przy zamieszczeniu linka zwrotnego do artykułu. W przeciwnym wypadku zostaną podjęte kroki prawne. Na każdej podstronie serwisu zamieszczony jest kod do poszczególnego artykułu, prosimy skopiować kod i zamieścić go pod cytowanym artykułem.