Artykuły

Jedną z najbardziej znanych wróżb karcianych jest tarot. Nie każdy zdaje sobie sprawę z faktu, iż tarot posiada swe odmiany. Jedną z najbardziej znanych jest tarot lenormand, który jest połączeniem symboliki stosowanej w klasycznym tarocie z obrazkami i znaczeniami kart Mademoiselle Lenormand. Karty lenormand uznawane są za karty tarota, choć są tylko jednym z rodzajów kart do wróżenia. Wróżenie z tarota lenormand prawdopodobnie było pierwszym eksperymentem połączenia obrazkowych kart z symboliką wróżbiarską.

wrózby z tarota lenormand

Pomysłodawczynią kart lenormand była Mademoiselle Lenormand, słynna wróżka, która zapisała się na kartach historii dzięki przepowiadaniu przyszłości żonie Napoleona Bonaparte. Co ciekawe, nie ona stworzyła same karty, które nazwano jej imieniem. Wróżka posługiwała się kartami klasycznymi, jednakże jej popularność wśród znakomitych kręgów francuskich sprawiła, że powstały karty tarota z obrazkami zawierającymi symbolikę jej interpretacji. Wróżenie z kart tarota lenormand polega na interpretacji symboliki ułożenia kart. Tarot Lenormand koresponduje z symboliką Ridera Waite`a, symboliką kart Lenormand oraz z Księgą Thota.

Tarot Lenormand

Karty tarot lenormand cechuje surowe wykonanie, jednakże wróżki twierdzą, iż są one pełne mocy. Dodatkowo wróżenie z kart lenormand można się nauczyć, ponieważ karty są bardzo czytelne. Są one zalecane w szczególności dla osób wtajemniczonych w arkany wróżenia za pośrednictwem tarota i tych, którzy mieli już do czynienia z klasycznymi kartami Lenormand. Tarot Lenormand był postrzegany w XIX wieku jako wyrocznia, do której uciekały się sławne osobistości z francuskiego dworu. Należy zaznaczyć, iż karty Lenormand są talią uniwersalną, która nadaje się do wykonania wróżb wszelkiego rodzaju, przy zadawaniu pytań z różnych dziedzin życia.

Jeżeli chcą Państwo promować tą stronę prosimy skopiować poniższy kod z ramki i wkleić go na swoją stronę www.
Kod ten jest niezbędny, jeżeli chcą Państwo cytować fragmenty treści ze strony magiatarota.com.pl

Wszystkie teksty zamieszone w serwisie ezoterycznym: magiatarota.com.pl zostały napisane na zamówienie i są objęte prawem autorskim. Cytowanie, powielanie bądź użyczenie treści możliwe jest jedynie przy zamieszczeniu linka zwrotnego do artykułu. W przeciwnym wypadku zostaną podjęte kroki prawne. Na każdej podstronie serwisu zamieszczony jest kod do poszczególnego artykułu, prosimy skopiować kod i zamieścić go pod cytowanym artykułem.