Artykuły

Istnieje bardzo wiele metod wróżenia, choć niektóre są znane już z zamierzchłych czasów i po dziś dzień są stosowane. Jedną z takich metod jest wróżenie z run. Samo słowo runa oznacza tajemnicę, bądź też wiedzę magiczną. Należy przy tym zaznaczyć, że znaki runiczne mogą zastępować litery. W wielu językach pochodzących z najdawniejszych czasów można odnaleźć słowa kojarzące się z runami. Nic w tym dziwnego, bowiem znaki runiczne były niegdyś zwykłym alfabetem, choć nie można zaprzeczyć, iż wykorzystywano je do uprawiania magii. Wróżenie z run według mitów i starożytnych legend zostało podarowane ludziom przez bogów.

wrózenie z run

Skrypty runiczne miały z założenia pomóc w duchowym rozwoju człowieka, przyciągać do niego szczęście, miłość, pomyślność w życiu, a także odstraszać złe duchy. Runy wycinano niegdyś w drewnie. Były to litery składające się z pionowo lub ukośnie prowadzonych cięć, bowiem wycinanie w drewnie krzywizn było zbyt trudne. W późniejszym czasie ryto je również w kamieniu. Słowa runiczne pełniły rolę ozdobnika przedmiotów codziennego użytku, zapisywano przy ich pomocy zaklęcia nad drzwiami domów i na dziobach okrętów. Skrypty runiczne posiadały właściwości magiczne i jako takie przetrwały do dziś. Wróżby z run dokonuje się przy pomocy run drewnianych, kamiennych lub też z wykorzystaniem po prostu kart runicznych.

Najstarszy alfabet runiczny, wykorzystywany do wróżenia z run, składa się z 24 znaków. Wróżenie z run nie jest sprawą prostą, ponieważ osoba wróżąca musi nie tylko doskonale znać alfabet runiczny, słowa runiczne, ale również musi potrafić je interpretować w poszczególnych ułożeniach. Kiedy znamy już wszystkie znaki runiczne, można zacząć wróżyć. Wróżby z run dają odpowiedzi na nurtujące nas pytania, są specjalne rozkłady run dla każdego problemu. Najważniejszym elementem wróżenia z run jest precyzyjne zadanie pytania i dobranie właściwego rozkładu run do danego pytania.

Jeżeli chcą Państwo promować tą stronę prosimy skopiować poniższy kod z ramki i wkleić go na swoją stronę www.
Kod ten jest niezbędny, jeżeli chcą Państwo cytować fragmenty treści ze strony magiatarota.com.pl

Wszystkie teksty zamieszone w serwisie ezoterycznym: magiatarota.com.pl zostały napisane na zamówienie i są objęte prawem autorskim. Cytowanie, powielanie bądź użyczenie treści możliwe jest jedynie przy zamieszczeniu linka zwrotnego do artykułu. W przeciwnym wypadku zostaną podjęte kroki prawne. Na każdej podstronie serwisu zamieszczony jest kod do poszczególnego artykułu, prosimy skopiować kod i zamieścić go pod cytowanym artykułem.