Artykuły

Świat liczby wydaje się być nader uporządkowany, rządzący się sztywnymi zasadami, których nikt nie jest w stanie złamać albo zmienić. Matematyka od wieków przyciągała do siebie ludzi inteligentnych, którzy potrafili w zwykłych zestawach liczb dostrzec coś niezwykłego. Tak powstawały największe wynalazki ludzkości i po dziś dzień matematykę uznaje się za królową nauk ścisłych. Choć dla wielu osób jej arkany wydają się stanowczo za bardzo skomplikowane, to są ludzie, którzy najlepiej czują się w świecie cyfr, wzorów i niekończących się obliczeń.

wróżba z liczb

Wróżby numerologiczne

zobacz tutaj

Do grona tych osób paradoksalnie zalicza się również wróżbitów, którzy w zestawie cyfr potrafią odkryć „drugie dno”, przekaz, niewidoczny dla innych. Ta nauka przybrała miano numerologii i jest uprawiana na niemalże całym świecie. Numerologia, czy też jak kto woli – cyfrologia pozwala na wróżenie z liczb, a właściwie na prognozowanie przyszłości i stanu obecnego na podstawie danego ciągu cyfr. Wróżba z cyfr zakłada, iż każdy obiekt, któremu przyporządkowano pewną liczbę, ma z nią ścisły związek i to ona ostatecznie wpływa na jego los. Naukowcy nieco sceptycznie podchodzą do wróżby z cyfr, określając ją jako pseudonaukę, która w ogóle nie posiada żadnych racjonalnych przesłanek. Nawet eksperymenty nie wskazują, aby numerologia miała odbicie w rzeczywistości.

Niewiele osób wie, że przedmiotem cyfrologii nie są wyłącznie liczby, ale również nazwy własne, które zamienia się na ciągi liczb poprzez przyporządkowanie literom alfabetu konkretnych wartości, a następnie ich zsumowanie. Numerologia według swoich zwolenników zakłada, że nic nie dzieje się przypadkowo. Data urodzin, kraj, czy miasto, w którym przyszło się na świat bezwzględnie wpływają na nasze całe życie. Istnieją nawet odłamy numerologii, czego przykładem jest numerologia partnerska. Pozwala ona na określenie, czy dana para pasuje do siebie i ma wspólną przyszłość, czy też nie jest im pisane bycie razem. Czy ktokolwiek wierzy we wróżby z cyfr? Jak najbardziej tak./p>

Jeżeli chcą Państwo promować tą stronę prosimy skopiować poniższy kod z ramki i wkleić go na swoją stronę www.
Kod ten jest niezbędny, jeżeli chcą Państwo cytować fragmenty treści ze strony magiatarota.com.pl

Wszystkie teksty zamieszone w serwisie ezoterycznym: magiatarota.com.pl zostały napisane na zamówienie i są objęte prawem autorskim. Cytowanie, powielanie bądź użyczenie treści możliwe jest jedynie przy zamieszczeniu linka zwrotnego do artykułu. W przeciwnym wypadku zostaną podjęte kroki prawne. Na każdej podstronie serwisu zamieszczony jest kod do poszczególnego artykułu, prosimy skopiować kod i zamieścić go pod cytowanym artykułem.