Artykuły

Świat liczby wydaje się być nader uporządkowany, rządzący się sztywnymi zasadami, których nikt nie jest w stanie złamać albo zmienić. Matematyka od wieków przyciągała do siebie ludzi inteligentnych, którzy potrafili w zwykłych zestawach liczb dostrzec coś niezwykłego. Tak powstawały największe wynalazki ludzkości i po dziś dzień matematykę uznaje się za królową nauk ścisłych. Choć dla wielu osób jej arkany wydają się stanowczo za bardzo skomplikowane, to są ludzie, którzy najlepiej czują się w świecie cyfr, wzorów i niekończących się obliczeń.

wróżba z liczb

Wróżby numerologiczne

Do grona tych osób paradoksalnie zalicza się również wróżbitów, którzy w zestawie cyfr potrafią odkryć „drugie dno”, przekaz, niewidoczny dla innych. Ta nauka przybrała miano numerologii i jest uprawiana na niemalże całym świecie. Numerologia, czy też jak kto woli – cyfrologia pozwala na wróżenie z liczb, a właściwie na prognozowanie przyszłości i stanu obecnego na podstawie danego ciągu cyfr. Wróżba z cyfr zakłada, iż każdy obiekt, któremu przyporządkowano pewną liczbę, ma z nią ścisły związek i to ona ostatecznie wpływa na jego los. Naukowcy nieco sceptycznie podchodzą do wróżby z cyfr, określając ją jako pseudonaukę, która w ogóle nie posiada żadnych racjonalnych przesłanek. Nawet eksperymenty nie wskazują, aby numerologia miała odbicie w rzeczywistości.

Niewiele osób wie, że przedmiotem cyfrologii nie są wyłącznie liczby, ale również nazwy własne, które zamienia się na ciągi liczb poprzez przyporządkowanie literom alfabetu konkretnych wartości, a następnie ich zsumowanie. Numerologia według swoich zwolenników zakłada, że nic nie dzieje się przypadkowo. Data urodzin, kraj, czy miasto, w którym przyszło się na świat bezwzględnie wpływają na nasze całe życie. Istnieją nawet odłamy numerologii, czego przykładem jest numerologia partnerska. Pozwala ona na określenie, czy dana para pasuje do siebie i ma wspólną przyszłość, czy też nie jest im pisane bycie razem. Czy ktokolwiek wierzy we wróżby z cyfr? Jak najbardziej tak.

Zobacz również poszczególne liczby scharkteryzowane na moim blogu:

Numerologiczna jedynka
Numerologiczna dwójka
Numerologiczna trójka
Numerologiczna czwórka
Numerologiczna piątka
Numerologiczna szóstka
Numerologiczna siódemka
Numerologiczna ósemka
Numerologiczna dziewiątka
Numerologiczna jedenastka
Numerologiczna dwudziestka dwójka
Numerologiczna trzydziestka trójka
Numerologiczna czterdziestka czwórka

Jeżeli chcą Państwo promować tą stronę prosimy skopiować poniższy kod z ramki i wkleić go na swoją stronę www.
Kod ten jest niezbędny, jeżeli chcą Państwo cytować fragmenty treści ze strony magiatarota.com.pl

Wszystkie teksty zamieszone w serwisie ezoterycznym: magiatarota.com.pl zostały napisane na zamówienie i są objęte prawem autorskim. Cytowanie, powielanie bądź użyczenie treści możliwe jest jedynie przy zamieszczeniu linka zwrotnego do artykułu. W przeciwnym wypadku zostaną podjęte kroki prawne. Na każdej podstronie serwisu zamieszczony jest kod do poszczególnego artykułu, prosimy skopiować kod i zamieścić go pod cytowanym artykułem.