Artykuły

Seanse spirytystyczne, duchy zmarłych, wywoływanie duchów- brzmi jak koszmar senny? Cóż, po dziś dzień amatorzy ezoterycznych praktyk wykorzystują wszelakie rekwizyty, aby poznać świat duchów. Formę praktyk magicznych polegającą na przywoływaniu duchów zmarłych nazywa się nekromancją.

nekromancja, wrózby

Słowo nekromancja pochodzi z języka greckiego i w dosłownym tłumaczeniu oznacza coś martwego. W obrzędach nekromancji występowała główna osoba – czarujący, czyli nekromanta, który przyzywał duchy zmarłych w celu poznania odpowiedzi na stawiane pytania, bądź też po to, aby poznać przyszłość. Nekromancja była znana już w starożytnej Grecji, jednakże w kolejnej epoce – średniowieczu zaczęto łączyć ją z Magią Ziemi oraz przyzywaniem demonów. O samej historii nekromancji wiadomo niewiele, jednakże zachowane pisma i znane nam wydarzenia pozwalają skonstruować prawdopodobną wersję wydarzeń. Przepowiadanie przyszłości przez duchy zmarłych praktykował jeden z najsławniejszych mrocznych magów Starego Świata – Nagash. Wiedzę magiczną posiadł on w Arabii, a jego nauczycielami była grupa ciemnych elfów.

Na dwa tysiące lat przed powstaniem Imperium Rzymskiego Nagash był już znany w każdym zakątku świata. Dzięki niemu współcześnie możemy mówić o nekromancji, choć widomo tego potężnego maga wciąż ciąży nad osobami, które śmiały wywoływać duchy. Wywoływanie duchów to motyw często wykorzystywany w literaturze fantasy. Wróżba to jedna z postaci praktykowania nekromancji, jednakże bardziej zaawansowane są rytuały, które dają swoistą nieśmiertelność magowi. W ich trakcie następuje podobnież proces transformacji, który uśmierca nekromanta przemieniając go w licza. Nekromanta zostaje własną magią przywrócony do funkcjonowania jako nie umarły, ale też nie żywy. Obrzędy w nekromancji bywają nazywane eksperymentami.

Jeżeli chcą Państwo promować tą stronę prosimy skopiować poniższy kod z ramki i wkleić go na swoją stronę www.
Kod ten jest niezbędny, jeżeli chcą Państwo cytować fragmenty treści ze strony magiatarota.com.pl

Wszystkie teksty zamieszone w serwisie ezoterycznym: magiatarota.com.pl zostały napisane na zamówienie i są objęte prawem autorskim. Cytowanie, powielanie bądź użyczenie treści możliwe jest jedynie przy zamieszczeniu linka zwrotnego do artykułu. W przeciwnym wypadku zostaną podjęte kroki prawne. Na każdej podstronie serwisu zamieszczony jest kod do poszczególnego artykułu, prosimy skopiować kod i zamieścić go pod cytowanym artykułem.