Artykuły

Wróżki dawniej i dzisiaj

Wylosuj sobie kartę dnia tutaj: https://blog.otylia.pl/karta-dnia/

Wróżki przypominają nam lata dzieciństwa. W przeciwieństwie do czarownic były istotami pięknymi, pogodnymi, dobrymi i pełnymi miłości. Znamy je z bajek, które zawsze dobrze się kończyły. Wróżki te posiadały zdolność czynienia czarów, a ich nieodłączny atrybut stanowiła różdżka. Znane były z tego, że pomagały dobrym duszyczkom, które na drodze do szczęścia napotykały wiele przeszkód. Współczesny status wróżek wygląda nieco inaczej. Nadal są to osoby dobre, bowiem oferują swą pomoc ludziom zagubionym, nieszczęśliwym i mającym problemy. Zdecydowanie jednak różnią się od tych, które znamy z książek. Po pierwsze – odmienny jest ubiór.

Współczesne wróżki

Współczesne wróżki przyjmują klientów w mieszkaniu, nie mają czarodziejskiej różdżki czy kuli, ani kota. Ich uwagę zwraca ubiór – nie są to szaty w jasnych odcieniach, lecz tkaniny różnokolorowe – najczęściej przeważają tonacje czerwone, czarne, żółte i brązowe. Choć obecnie wieszczki bardzo różnią się od tych znanych nam z bajek, to ich misja jest niezmienna od wieków. Tak, jak dawniej, tak i dziś niosą pomoc ludziom, którzy jej potrzebują.

Wszystkie teksty zamieszone w serwisie ezoterycznym: magiatarota.com.pl zostały napisane na zamówienie i są objęte prawem autorskim. Cytowanie, powielanie bądź użyczenie treści możliwe jest jedynie przy zamieszczeniu linka zwrotnego do artykułu. W przeciwnym wypadku zostaną podjęte kroki prawne. Na każdej podstronie serwisu zamieszczony jest kod do poszczególnego artykułu, prosimy skopiować kod i zamieścić go pod cytowanym artykułem.