Artykuły

W tradycji chińskiej leżą wróżby, przepowiadanie przyszłości, ezoteryka. Jedną z najstarszych i najbardziej znanych wróżb chińskich jest Yijing. Pod pojęciem Yijing kryje się Księga Przemian, klasyczny chiński tekst, który reprezentuje starożytną chińską filozofię i kosmologię. Yijing może również być pisany zupełnie inaczej, jako I Ching bądź I Cing. Owa księga jest księgą kanoniczną taoizmu i konfucjanizmu.

wróżenie

Wróżenie z księgi przemian

otylia.net - wróżenie dla Ciebie

Wróżenie z Księgi Przemian praktykowano w starożytnych Chinach, wówczas Księga pełniła wyjątkową rolę. Wykorzystywano ją przy sprawowaniu władzy, podejmowaniu najważniejszych decyzji w państwie, do organizowania ceremonii, a nawet w czasie wypraw wojennych. Księga Przemian była jak wyrocznia dla władców dynastii Zhou. Księga Przemian składa się z 64 rozdziałów, które odpowiadają 64 patyczkom umieszczanym w świątyniach taoistycznych i wykorzystywanych do wróżenia. Wróżby chińskie przeprowadza kapłan bądź wróżb, który tłumaczy wylosowaną przez daną osobę wróżbę. Kapłan za dokonanie wróżby pobiera drobną opłatę, ponieważ wiele osób nie potrafi jej zrozumieć.

Tekst Księgi Przemian napisany jest bowiem po chińsku. Wróżby z Chin wymagają specjalnej interpretacji w odniesieniu do przedstawianej przez osobę intencji, która szuka porady lub pomocy u wyroczni. Jeśli chcemy samodzielnie nauczyć się wróżenia z Księgi Przemian możemy zakupić prosty poradnik. Oczywiście, wówczas do wróżenia nie są używane patyczki a zwykłe monety. W każdym rozdziale Księgi Przemian można odnaleźć wykładnię symbolicznego znaku, który określany jest jako hekagram. Jest to figura złożona z sześciu linii poziomych. Aby wróżba była kompletna należy wylosować aż osiem hekagramów. Każdy symbol oznacza przemianę, jednakże każda z nich ma inny z goła charakter. Wróżby z Chin są bardzo precyzyjne, dlatego też wiele osób posiłkuje się nimi w podejmowaniu ważnych decyzji.

Jeżeli chcą Państwo promować tą stronę prosimy skopiować poniższy kod z ramki i wkleić go na swoją stronę www.
Kod ten jest niezbędny, jeżeli chcą Państwo cytować fragmenty treści ze strony magiatarota.com.pl

Wszystkie teksty zamieszone w serwisie ezoterycznym: magiatarota.com.pl zostały napisane na zamówienie i są objęte prawem autorskim. Cytowanie, powielanie bądź użyczenie treści możliwe jest jedynie przy zamieszczeniu linka zwrotnego do artykułu. W przeciwnym wypadku zostaną podjęte kroki prawne. Na każdej podstronie serwisu zamieszczony jest kod do poszczególnego artykułu, prosimy skopiować kod i zamieścić go pod cytowanym artykułem.